Sałatka z wędzoną makrelą

Sałatka z wędzoną makrelą

Makrela wędzona ma tak samo wielu zwolenników jak i zdecydowanych przeciwników. Jej charakterystyczny wyrazisty smak nie wszystkim bowiem przypada do gustu. Jak jest u Was?

Ja makrelę w takiej postaci bardzo lubię. Mogę ją zjeść samą, bez żadnych dodatków. Ale uwielbiam także pasty i sałatki z dodatkiem wędzonej makreli. Połączenie, którym dzielę się z Wami dzisiaj jest moim ulubionym. 
Pamiętajcie, żeby przy przygotowywaniu tej sałatki bardzo dobrze oddzielić mięso od ości, żeby uniknąć później niemiłej niespodzianki podczas jedzenia 😉

A jeśli chodzi o samą makrelę to jest ona rybą tłustą, ale w tym właśnie tkwi całe jej dobro. Jest źródłem dobroczynnych kwasów tłuszczowych omega -3, warto ją więc włączyć od czasu do czas do swojego menu. 

Jest wielu przeciwników wędzonej żywności, ponieważ nieodpowiednie przeprowadzenie procesu wędzenia może prowadzić do powstania niekorzystnych związków. Zwróćmy więc uwagę żeby ryba pochodziła ze sprawdzonego zaufanego źródła, żeby w pełni skorzystać z jej wartości odżywczych.

 
Sałatka z wędzoną makrelą

 

SAŁATKA Z WĘDZONĄ MAKRELĄ


Czas przygotowania 10 minut
Składniki na jedną porcję sałatki

Pół wędzonej makreli
Pół czerwonej papryki
Pół pomidora
Dwa ogórki konserwowe
2 łyżki kukurydzy konserwowej
Kilka oliwek
Łyżka jogurtu naturalnego
Garstka orzeszków ziemnych
Pieprz

 

  • Mięso makreli dokładnie oddzielić od ości i podzielić na mniejsze kawałki
  • Paprykę, ogórki i pomidora pokroić i drobną kostkę
  • Oliwki pokroić na mniejsze kawałki
  • Warzywa połączyć z rybą i jogurtem, doprawić pieprzem
  • Sałatkę posypać orzeszkami
Sałatka z wędzoną makrelą